Важко переоцінити важливість реабілітаційного напрямку роботи диспансеру. Ефективне лікування хімічної залежності – процес тривалий і складний. Нерідко, позбувшись від недуги за допомогою медикаментів, людина відчуває порожнечу, самотність і власну непотрібність. Тому лікарі та психологи центру пропонують надання психологічної допомоги залежним особам. Реабілітація алко- та наркозалежних методом індивідуальної та групової психокорекції дає вражаючий ефект: уже на перших етапах занять люди, ще недавно не вірили в успішне лікування хвороби, відчувають щиру підтримку та участь, стають більш впевненими у своїх силах. Комплексна програма дозволяє повністю зняти психологічну тягу до алкоголю і наркотиків.

   Програми реабілітації – це індивідуально підібрана система відновлення фізичного та психічного здоров’я людини. Тут немає єдиного рецепту, до кожного пацієнта лікарі шукають і знаходять унікальний підхід.

   Також з метою реабілітації наркологічна служба  продовжувала співпрацю із неурядовими громадськими організаціями, в тому числі із християнськими реабілітаційними центрами “Ковчег” у місті Нововолинську, “Переображення” у місті Луцьку, групами “Анонімних Алкоголіків”, центрами соціальних служб для молоді для надання консультативної, медичної, соціальної, психологічної допомоги залежним від психоактивних речовин. Психологічна служба центру співпрацює з благодійним фондом “Шанс” в рамках реалізації проекту “Зниження ризику ВІЛ-інфікування серед уразливих груп”, що передбачає функціонування пункту обміну шприців, роздачі презервативів і деяких необхідних медикаментів та психологічного консультування для ін’єкційних споживачів наркотиків.

   У 2012 році на території центру була відкрита Каплиця  на честь Пресвятої Богородиці “Неупеваємая чаша” Волинської Єпархії Української Православної Церкви. Настоятель каплиці – протойерей Степан Ярема (голова Волинського братства тверезості імені Іоанна Кронштадтського), кожного четверга проводить службу, яка приносить духовне зцілення  хворим та надає сили працівникам закладу.